|  | 

Gigawat Oleśnica

Zawód z przyszłością

Zawód z przyszłością
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na forach dotyczących wyboru zawodu jest możliwość zarabiania atrakcyjnej sumy pieniędzy na danym stanowisku. Zastanawiając się nad pensją, ludzie często przestają kierować się swoimi marzeniami i zainteresowaniami. Pomijają też własne predyspozycje, licząc, że wybierając „przyszłościowy zawód” będą skazani na osiągnięcie zawodowego sukcesu.
Co wybrać, żeby zarobić?

Niezamiennie od wielu lat w czołówce znajduje się prawo, medycyna, stomatologia, ekonomia, a także coraz chętniej wybierane zarządzanie czy też marketing. Za przyszłościowe uchodzą też kierunki ścisłe, po których absolwent otrzymuje tytuł inżyniera. Dużym zainteresowaniem cieszą się także inne zawody z branży medycznej, o czym poczytać możemy na aptekimedyczne.pl. Wiele osób myśląc o przyszłych zarobkach decyduje się na farmację chcąc podjąć w przyszłości pracę na stanowisku kierownika apteki, medyczne ratownictwo czy dietetyka lub fizjoterapia zdecydowanie są zdecydowanie mniej polecanymi profesjami. Ludzie lubiący wyzwania i pracę z ludźmi decydują się też na zawód przedstawiciela medycznego, gdzie zdobywane honorarium zazwyczaj zależne jest od efektów pracy.
Pieniądze czy pasja

Chcąc zarabiać duże pieniądze tak naprawdę najlepiej jest… przestać się tym kierować. Wybierając zawód, w którym czujemy się dobrze, mamy znacznie większe szanse na osiągniecie sukcesu, niż decydując się na dane stanowisko wyłącznie ze względu na oczekiwane wynagrodzenie. Zazwyczaj sukces zawodowy osiągają osoby, które kochają to, co robią, a nie te, które są wyłącznie nastawione na zgromadzenie fortuny.

Wybierając zawód myślmy racjonalnie, ale też nie żegnajmy się ze swoimi marzeniami. Przemyślmy, jak możemy połączyć pasję z pracą, a z pewnością osiągniemy satysfakcję zawodową. Kierując się znanym polskim przysłowiem „bez pracy nie ma kołaczy” pamiętajmy, że na sukces w każdej dziedzinie zazwyczaj trzeba ciężko zapracować.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

zawod-z-przyszloscia

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum gminy Oleśnica

    Gimnazjum gminy Oleśnica

    HISTORIA SZKOŁY Od początku istnienia gimnazjum jego dyrektorem jest mgr Anna Klimkowska, zastępcą dyrektora i pedagogiem szkolnym mgr Alicja Złośnik. Ponadto w szkole zatrudnionych jest 30 nauczycieli, posiadających pełne kwalifikacje do nauczanych przedmiotów. Obecnie w 13 oddziałach kształci się ponad trzystu uczniów z Bogusławic, Bystrego, Gręboszyc, Ligoty Małej, Nieciszowa, Osady Leśnej, Poniatowic, Sokołowic, Wszechświętego, Zimnic,