|  | 

Ggo Olesnica pl

Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego

Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

MIT nr 9 – „Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego. Ja jestem za stary.”

Powiem wprost – tak – młodym ŁATWIEJ jest nauczyć się języka angielskiego, ale to nie oznacza, że jeśli Ty masz już trochę lat, to nie możesz się w ogóle nauczyć angielskiego. W miejscowości w której mieszkam organizowane są kursy języka angielskiego dla dorosłych, które cieszą się dużym powodzeniem. Nauka z wiekiem przychodzi wolniej, ale nie jest niemożliwa. Każdy może spróbować.

Może chciałeś zawsze podróżować, ale jakoś tak w Twoim życiu wyszło, że nie mogłeś. Dziś po wielu latach, gdy w końcu możesz się „ruszyć” z domu, uświadamiasz sobie, że nie znasz języka angielskiego. Nie będziesz mógł przez to porozumieć się za granicą, w konsekwencji nawet i podróżować. A może byś tak spróbował to zmienić? Zamiast narzekać, spróbuj zastosować porady zwarte w tym blogu. Gwarantuję Ci, że z pewnością skorzystasz na tym, znajdując coś odpowiedniego dla siebie.

MIT nr 10 – „Przebywając ciągle w otoczeniu języka angielskiego (np. będąc w Wielkiej Brytanii) AUTOMATYCZNIE nauczysz się języka obcego.”

Nie nauczysz się tego automatycznie. W USA żyją ludzie, którzy choć są tam nawet po kilkadziesiąt lat, nie potrafią mówić po angielsku, bo zawsze było im to niepotrzebne (np. społeczności latynoskie, mówiące po hiszpańsku). To, że Ty będzie oglądał codziennie kilka filmów w języku angielskim bez napisów lub lektora nie sprawią, że tak nasiąkniesz angielskim, że za rok będziesz mógł spokojnie prowadzić rozmowy. To tak nie działa.

Nie znam ani jednej osoby, która, by coś takiego robiła. Może uda Ci się zrozumieć KILKA słówek i tyle. Nic więcej nie będziesz umiał. Automatycznie niczego się nie nauczysz. Wszystko wymaga pewnej pracy. Tyle na temat mitów w nauce języka angielskiego. Myślę, że ten artykuł dał Ci sporo do myślenia. Co Ty byś dopisał do tej listy?

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

tylko-mlodzi-moga-sie-nauczyc-jezyka-angielskiego

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • 10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    Zapewne słyszałeś wiele historii i opinii na temat nauki języka angielskiego. W powszechnym obiegu funkcjonuje wiele mitów na temat, ogólnie rzecz biorąc, nauki języków obcych. Ja także musiałem się w pewnym czasie z nimi zmierzyć. Odkryłem, że większość z nich to czyste kłamstwa lub niedopowiedzenia. Wokół nauki angielskiego narosło ich zdecydowanie za dużo. Czas uświadomić

  • Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego

    Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego

    MIT nr 6 – „Oglądanie filmów w języku angielskim z napisami po polsku nauczy cię angielskiego.” Nauczyło Cię to angielskiego? Mnie nie i nie znam też nikogo, kto nauczył się w ten sposób angielskiego. Ci, którzy tak robią, nadal oglądają filmy w języku angielskim z napisami po polsku. Nic się nie nauczyli. O wiele lepszym