|  | 

Ggo Olesnica pl

Trzeba bardzo dobrze znać gramatykę

Trzeba bardzo dobrze znać gramatykę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

MIT nr 4 – „Trzeba bardzo dobrze znać gramatykę.”

To chyba jeden z największych mitów na temat nauki angielskiego. Wcale nie musisz znać dobrze gramatyki. Popatrz na małe dzieci, które dopiero co uczą się danego języka – czy one robią jakieś zadania z gramatyki? Nie! Czy ktoś ich tego specjalnie uczy? Nie! A przynajmniej nie na etapie, gdy nie chodzą jeszcze do szkoły. Dzieci uczą się same, podsłuchują rodziców.

Zapamiętują pewne konstrukcje gramatyczne, zupełnie nieświadomie. Nie zrozum mnie źle – podstawy gramatyki musisz znać, ale nie rób z tego wielkiego problemu. Nie stawiaj gramatyki, np. przed znajomością słówek. Jeżeli chciałbyś się skupić tylko i wyłącznie na pisaniu tekstów, wówczas gramatyka jest bardzo ważna, ale nie tym chcesz się na razie zajmować.

Pomyśl także o tym, że sam używając polskiego wielokrotnie, zdarza Ci się popełniać błędy gramatyczne. Tak samo robią native speakerzy języka angielskiego. Nie bój się popełniać błędów gramatycznych!

MIT nr 5 – „Trzeba wydać dużo pieniędzy na materiały szkoleniowe, na kursy, podręczniki itp. bo nie ma nic za darmo i jedynie poniesienie dużych nakładów finansowych daje efekty.”

Niektórym to pomaga. To tzw. efekt poniesionych kosztów. Jeżeli na coś wydałeś pieniądze, to prawdopodobnie zaczniesz tego używać, by się nie zmarnowało. Dla wielu osób wydanie dużej sumy pieniędzy na naukę języka obcego, to jedyna droga, by się czegokolwiek nauczyć. Wtedy czują silną motywację. Ja nie miałem takiego problemu.

Potrafię korzystać z darmowych materiałów i praktycznie nie potrzebuję już ich płatnych (mogę mieć coś płatnego, ale musi to być coś wartościowego). Większość rzeczy, których używam do nauki języka, jest w pełni darmowa. Mam motywację (o której już pisałem), a dodatkowo wprowadziłem sobie także dyscyplinę nauki. To mi wystarcza. Nie potrzebuję kursu za kilka tysięcy złotych.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

trzeba-bardzo-dobrze-znac-gramatyke

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • 10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    Zapewne słyszałeś wiele historii i opinii na temat nauki języka angielskiego. W powszechnym obiegu funkcjonuje wiele mitów na temat, ogólnie rzecz biorąc, nauki języków obcych. Ja także musiałem się w pewnym czasie z nimi zmierzyć. Odkryłem, że większość z nich to czyste kłamstwa lub niedopowiedzenia. Wokół nauki angielskiego narosło ich zdecydowanie za dużo. Czas uświadomić

  • Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego

    Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego

    MIT nr 9 – „Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego. Ja jestem za stary.” Powiem wprost – tak – młodym ŁATWIEJ jest nauczyć się języka angielskiego, ale to nie oznacza, że jeśli Ty masz już trochę lat, to nie możesz się w ogóle nauczyć angielskiego. W miejscowości w której mieszkam organizowane są kursy języka