|  | 

Gigawat Oleśnica

Technikum

Technikum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (42)Szkoła, twór edukacyjny, jakim jest technikum, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla wszystkich tych, którzy nie są jeszcze do końca zdecydowani, czy chcą podjąć się pracy zawodowej zaraz po ukończeniu szkoły, czy raczej chcą swoja naukę kontynuować. Technikum daje możliwość pójścia w tych dwóch kierunkach.
Przedmioty zawodowe, które kończą się egzaminem zawodowym, pozwalają na zdobycie wystarczającej wiedzy do tego by móc podjąć pracę zawodową zaraz po zakończeniu szkoły. Jednocześnie, program edukacji ogólnej jest tak szeroki i zakończony egzaminem maturalnym, że uprawnia do ubiegania się o miejsce na wyższej uczelni. Dzięki temu, technikum staje się szkołą o najszerszych możliwościach i największym wachlarzu opcji do wyboru, a to jest niezwykle ważne dla młodego człowieka, który w wieku nastu lat ma prawo jeszcze nie wiedzieć, co chce w życiu robić. I nie ma w tym nic złego.
Technikum jest niestety niedocenianym troszeczkę tworem oświatowym, a to bardzo niedobrze, ponieważ być może mogłoby być dobrym rozwiązaniem dla wielu osób.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

technikum

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum gminy Oleśnica

    Gimnazjum gminy Oleśnica

    HISTORIA SZKOŁY Od początku istnienia gimnazjum jego dyrektorem jest mgr Anna Klimkowska, zastępcą dyrektora i pedagogiem szkolnym mgr Alicja Złośnik. Ponadto w szkole zatrudnionych jest 30 nauczycieli, posiadających pełne kwalifikacje do nauczanych przedmiotów. Obecnie w 13 oddziałach kształci się ponad trzystu uczniów z Bogusławic, Bystrego, Gręboszyc, Ligoty Małej, Nieciszowa, Osady Leśnej, Poniatowic, Sokołowic, Wszechświętego, Zimnic,