|  | 

Gimnazjum w Oleśnicy

Szkoła zawodowa

Szkoła zawodowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (41)Szkoła zawodowa, to kolejny, po gimnazjum etap edukacyjny. I, o ile gimnazjum w zasadzie nie przygotowuje do niczego, nie daje żadnej konkretnej umiejętności, którą można by wykorzystać w przyszłości. O tyle właśnie szkoła zawodowa daje bardzo konkretne, praktyczne umiejętności, które pozwolą podjąć konkretny, praktyczny zawód.
Oczywiście, trzeba wiedzieć, że podjęcie nauki w szkole zawodowej zamyka automatycznie drogę na studia, przynajmniej na jakiś czas. Studia można bowiem rozpocząć jedynie mając maturę. To ona stanowi przepustkę na uczelnie wyższe. Ukończenie szkoły zawodowej daje tytuł tylko i wyłącznie zawody, podobnie, jak i zawodowe uprawnienia. Nie pozwala rozwijać się w sformalizowanych strukturach edukacyjnych.
Nie każdy jednak jest stworzony do tego by się kształcić. Potrzebni są fachowcy w każdym zawodzie. Jeżeli zaś ktoś czuje, że ten właśnie a nie inny zawód będzie dla niego idealny, jest właśnie dla niego stworzony, to po co szukać dalej? Trzeba się przyłożyć do swojej edukacji zawodowej i ją bardzo starannie ukończyć. To da szanse na uczciwą pracę i dobry zarobek.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

szkola-zawodowa

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.