|  | 

Gimnazjum gminy Oleśnica

Skuteczna nauka kluczem do sukcesu

Skuteczna nauka kluczem do sukcesu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (32)Nieodłącznym elementem systemu edukacji jest nauka w domu, która wielu osobom sprawia trudności. Istnieje kilka prostych zasad, które pomagają uczyć się efektywnie.
1. Plan – zaplanuj swoje działania krok po kroku, podziel materiał na kilka części i ucz się ich po kolei. Widok ubywających stron z notatkami motywuje.
2. Miejsce – przygotuj sobie wcześniej miejsce do nauki, najlepiej ciche i spokojne, w którym nie ma elementów mogących rozpraszać. Odłóż telefon, nie korzystaj z Internetu jeśli nie ma takiej konieczności.
3. Czas – określ ile czasu jesteś w stanie poświęcić na naukę – ilość nie znaczy jakość. Lepiej uczyć się kilkadziesiąt minut efektywnie niż kilka godzin bezproduktywnie powtarzać to samo.
4. Przerwy – pamiętaj o aktywności fizycznej, krótkie i proste ćwiczenia co godzinę pomagają się odstresować i są odskocznią dla eksploatowanego mózgu.
5. Powtarzaj – nawet jeśli opanowałeś już cały materiał powtórz go za kilka godzin. Utrwalając w ten sposób zdobytą wcześniej wiedzę minimalizujemy prawdopodobieństwo zapomnienia tego, co już opanowaliśmy.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

skuteczna-nauka-kluczem-do-sukcesu

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Ggo Olesnica pl

    Ggo Olesnica pl

    DOŚWIADCZAMY FIZYKI W ramach współpracy nauczycielki fizyki pani Barbary Czech z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia z fizyki. Uczniowie klasy 3d , w ramach pracowni „Fizyka elektroniki” zostali wprowadzeni w świat czujników, poznali tajniki pomiarów wybranych wielkości fizycznych oraz nauczyli się stosować zdobytą wiedzę. W części praktycznej uczniowie