|  | 

Oleśnica biblioteka

Podesty ruchome

Podesty ruchome
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Podesty ruchome (9)Postanowiłem dziś podzielić się z Tobą Drogi Czytelniku moją historią. Usiądź wygodnie, załóż ulubione kapcie i uśmiechnij się, ta historia ma bowiem swoje dobre zakończenie.

Wyobraź sobie, że przez wiele lat miałem problem. Przed moim domem rósł wielki modrzew, nie dość, że ta nieszczęsna roślina jest pod ochroną to jeszcze zaczynała przerastać mój dom i co najgorsze… linię wysokiego napięcia. Na początku jedynie narzekałem, że brzydko wygląda, że przeszkadza…. Z czasem jednak stawał się najprawdziwszym koszmarem, każdej burzy, za każdym razem kiedy wiatr wiał mocniej spoglądałem przez okno zastanawiając się czy zaraz nie złamie się a spadając nie zerwie linii wysokiego napięcia.

Wiele myślałem o kosztach, jakie musiałbym wtedy ponieść, zastanawiałem się również nad ewentualnymi stratami w ludziach. Co przecież mogłoby się stać, gdyby te zerwane linie w jakiś deszczowy dzień poraziły kogoś prądem?

Z pomocą przyszły na szczęście podesty ruchome a dokładniej panowie, którzy potrafili je obsługiwać. Na początku ścinali tylko gałęzie – co i tak trochę mnie już uspokajało, by w końcu, kiedy tylko rząd wydał odpowiednie zezwolenie podjechać swoim wózeczkiem prawie pod samą linię i ściąć drzewo.

Może historia, którą Ci właśnie opowiedziałem nie jest niezwykła, nie ma wątku kryminalnego i najzwyczajniej w świecie Cię nudzi. Wierz mi jednak, ja poczułem się wtedy, jakby wielki kamień spadł mi z serca.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

podesty-ruchome

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.