|  | 

Gimnazjum gminy Oleśnica

Pierwsze obliczenia

Pierwsze obliczenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (7)Pierwsze trzy klasy szkoły podstawowej to wprowadzenie do matematyki. Nie są to jeszcze żadne poważne obliczenia. Proste działania, na małych liczbach i to cała sprawa. Jednak, bez tych podstaw, bez tego wprowadzenia, bez tych właśnie prostych działań można w ogóle zapomnieć o działaniu na wyższym poziomie.
Pierwsze trzy klasy, to zrozumienie pojęcia liczby. Dzieci zazwyczaj umieją już liczyć po kolei do dziesięciu, do stu, różnie. Z tym że, nie zawsze rozumieją do czego jest im to liczenie potrzebne. Właśnie te pierwsze trzy klasy mają dziecku pokazać, do czego jest im to liczenie potrzebne, jak mogą je wykorzystać, jak mogą je użyć.
Ważne też, że te trzy pierwsze klasy, to również wprowadzenie do działań na liczbach. Z jednej strony dziecko poznaje te działania, dziecko dowiaduje się, jak te działania wykonywać. Jednak na tym nie koniec. Dziecko dowiaduje się, na czym te działania polegają, jak się je wykonuje, ale przede wszystkim, po co. Doświadczenie sensowności działań ma w tym momencie największe znaczenie. Ma znaczenie kluczowe do tego, żeby dziecko w ogóle podejmowało się pracy w tym obszarze.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

pierwsze-obliczenia

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Ggo Olesnica pl

    Ggo Olesnica pl

    DOŚWIADCZAMY FIZYKI W ramach współpracy nauczycielki fizyki pani Barbary Czech z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia z fizyki. Uczniowie klasy 3d , w ramach pracowni „Fizyka elektroniki” zostali wprowadzeni w świat czujników, poznali tajniki pomiarów wybranych wielkości fizycznych oraz nauczyli się stosować zdobytą wiedzę. W części praktycznej uczniowie