|  | 

Ggo Olesnica pl

Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego

Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

MIT nr 6 – „Oglądanie filmów w języku angielskim z napisami po polsku nauczy cię angielskiego.”

Nauczyło Cię to angielskiego? Mnie nie i nie znam też nikogo, kto nauczył się w ten sposób angielskiego. Ci, którzy tak robią, nadal oglądają filmy w języku angielskim z napisami po polsku. Nic się nie nauczyli. O wiele lepszym rozwiązaniem, jest chociażby oglądanie filmów w języku angielskim z angielskimi napisami.

Niestety w tym przypadku musisz już nieco znać słownictwo, by nie zatrzymywać co chwilę filmu i nie zaglądać do słownika, by sprawdzić, co dane słowo znaczy. Tutaj możesz świetnie poćwiczyć wymowę i osłuchać się z językiem. Masz przed sobą tekst i jednocześnie aktor wypowiada dane słowo w języku angielskim. To jest zdecydowanie lepsza forma nauki niż czytanie polskich napisów.

MIT nr 7 – „Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego.”

Mnie nie nauczyła. Innych w 99% też nie. Miałem, jeszcze w czasach liceum, kolegów i koleżanki, którzy potrafili bardzo dobrze mówić po angielsku. Jednak ich rodzice opłacali im także zajęcia pozalekcyjne, w tym rozmowy z native speakerami. Poza tym wykazywali oni duże zainteresowanie językiem angielskim. Ja nie mogłem korzystać z drogich kursów, szukałem alternatyw.

MIT nr 8 – „Istnieją ludzie, którzy nie mogą się nigdy dobrze nauczyć języka angielskiego (i jakiegokolwiek języka obcego).”

Mit ten jest całkiem zabawny. Skoro nauczyłeś się języka polskiego i w nim mówisz, piszesz i czytasz, to dlaczego nie miałbyś się nauczyć języka angielskiego? Każdego języka można się nauczyć i każdy może to zrobić. Oczywiście jeżeli z jakiś względów zdrowotnych nie potrafisz mówić, to nie nauczysz się niestety żadnego języka (przynajmniej jeżeli chodzi o mówienie), ale większość osób jest w pełni zdrowa i szuka tylko wymówek, by nie uczyć się, bo boją się podjąć takiego wyzwania.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

panstwowa-szkola-nauczy-cie-angielskiego

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • 10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    10 mitów na temat nauki języka angielskiego

    Zapewne słyszałeś wiele historii i opinii na temat nauki języka angielskiego. W powszechnym obiegu funkcjonuje wiele mitów na temat, ogólnie rzecz biorąc, nauki języków obcych. Ja także musiałem się w pewnym czasie z nimi zmierzyć. Odkryłem, że większość z nich to czyste kłamstwa lub niedopowiedzenia. Wokół nauki angielskiego narosło ich zdecydowanie za dużo. Czas uświadomić

  • Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego

    Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego

    MIT nr 9 – „Tylko młodzi mogą się nauczyć języka angielskiego. Ja jestem za stary.” Powiem wprost – tak – młodym ŁATWIEJ jest nauczyć się języka angielskiego, ale to nie oznacza, że jeśli Ty masz już trochę lat, to nie możesz się w ogóle nauczyć angielskiego. W miejscowości w której mieszkam organizowane są kursy języka