|  | 

Gimnazjum w Oleśnicy

Nawóz organiczny

Nawóz organiczny
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

nawoz-organiczny-6Nasza codzienna dieta nie mogłaby obejść się bez warzyw i owoców. Te produkty są podstawą naszych dań – do obiadu najczęściej przyjmują formy różnego rodzaju sałatek lub surówek. Rankiem, kiedy szykujemy się do naszych codziennych obowiązków, są obecne w sokach lub musli. To właśnie owoce sprytnie przemycamy naszym dzieciom jako drugie śniadanie do szkoły. Dlaczego jednak te same warzywa smakują inaczej, w zależności od producenta, u którego je kupiliśmy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się do samego początku ich uprawy. Główną przyczyną jest sposób, w jaki użyźnia się glebę. Najlepszą, i najzdrowszą metodą jest nawóz organiczny. Uzyskuje się go z substancji organicznych, na przykład z kompostów. Tego typu nawozy to gwarancja zdrowej i dorodnej uprawy. Niestety, nie każdy z producentów, u których zaopatrujemy się w warzywa, wyznaje tę zasadę. Bardzo często produkty wyglądają tak samo, są dobrze wyrośnięte, mają odpowiedni kolor, jednak różnica tkwi w glebie. Stosowane są tu nawozy sztuczne, które działają bardzo szkodliwie na nasz organizm.
Warto więc przed zakupem zapytać się sprzedawcy skąd pochodzą oferowane przez niego produkty, oraz o to jaką metodą były uprawiane. To pomoże nam w zdrowym odżywianiu i zmniejszy ryzyko groźnych chorób.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

nawoz-organiczny

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.