|  | 

Oleśnica biblioteka

Nauka języka polskiego dla cudzoziemców Wrocław

Nauka języka polskiego dla cudzoziemców Wrocław
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Znajomość języka to podstawa podczas poszukiwania pracy

W ostatnim czasie w dużym stopniu zauważalny jest spadek bezrobocia w Polsce. Mimo tego, iż nadal bardzo wielu Polaków przebywa poza granicami kraju i tam zarabia, to rynek pracy w Polsce znacząco się poprawił w porównaniu z innymi latami.

To, że Polacy pracują, nie znaczy, że polscy pracodawcy nie mają problemu z pozyskiwaniem nowych pracowników. Aby zapełnić braki kadrowe, polscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po zagranicznych pracowników. Najczęściej są to ludzie pochodzący ze wschodniej Europy – Ukraińcy, Białorusini, Litwini.

Aby dobrze odnajdywać się w nowym otoczeniu, cudzoziemcy musza porozumiewać się w naszym języku, dlatego też dla wielu z nich priorytetem staje się nauka języka polskiego Dla cudzoziemców Wrocław jest idealnym miejscem do pracy i życia. Rozwinięte miasto oferuje bardzo dobre zarobki, dobre warunki mieszkaniowe oraz wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych.
Jedyna bariera, jaką muszą pokonać pracownicy zza granicy to bariera językowa, stąd wielu naszych wschodnich sąsiadów podejmuje naukę języka polskiego jeszcze przed przyjazdem do naszego kraju.

Niemal w każdym mieście działają firmy w których ofercie jest nauka języka polskiego dla cudzoziemców Wrocław nie jest w tym miejscu wyjątkiem.

Nauczeni własnymi doświadczeniami z pracą za granicą, nie powinniśmy mieć obiekcji co do zatrudniania obcokrajowców. Jest to dobry sposób na poprawę rynku pracy w Polsce, a także jedyna droga, ku poprawie sytuacji gospodarczej w naszym kraju, bowiem polski pracownik coraz większą wagę przywiązuje do wysokości zarobków, a oczekiwania pracownika ze wschodu są niewątpliwie niższe.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

nauka-jezyka-polskiego-dla-cudzoziemcow-wroclaw

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.