|  | 

Gimnazjum w Oleśnicy

MINOS I RADAMANTYS

MINOS I RADAMANTYS
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Szkolenie okresowe BHP online (3)Minos i Radamantys byli synami porwanej przez Dzeusa Europy, po śmierci matki zostali, matki zostali królami Krety, ale wciąż się kłócili, więc Radamantys zabrał kilka okrętów i odpłynął z rodzinnej wyspy i założył własne państwo, a pod koniec życia ożenił się z Alkmeną, matką Heraklesa.
Minos panował na Krecie sam. Był bardzo rozumnym królem i poprzez swe rządy sprawił, że jego państwo kwitło. Rozwinął się handel i rozbudował bardzo flotę, że stał nieprawdziwym władcą mórz. Ale o ile szczęściło mu się w sprawach królestwa, o tyle w życiu osobistym prześladował go pech. Pazyfane, jego małżonka urodziła mu dziwne dziecko: pół byka pół człowieka. Syn ich Minotaur wyrósł na groźnego potwora. Ojciec, obawiając się, że jego potomek będzie groźny dla jego ludu, kazał zbudować dla niego wspaniały budynek Labirynt.
Gmach miał tak dużo najróżniejszych komnat i korytarzy, że Minotaur nie umiał się z niego wydostać. Po jego śmierci Minos kazał labirynt wysprzątać i zamienił go na pałac dla siebie i swoich następców.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

minos-i-radamantys

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.