|  | 

Gigawat Oleśnica

Laboratorium wzorcujące

Laboratorium wzorcujące
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

laboratorium-wzorcujace-2Wzorcowanie nazywane jest czasami kalibracją. Jest to najogólniej ujmując zbiór czynności ustalających bezpośrednią relację między wartościami mierzonymi przez przyrząd, a wartościami wzorcowymi. Ważne jest uwzględnienie przy wzorcowaniu niepewności pomiaru.

Kluczowe cele wzorcowania

Do kluczowych celów wzorcowania zaliczymy przede wszystkim określenie, czy dany przyrząd jest przydatny do wykonania pomiarów. Urządzenie, które przejdzie pozytywnie wzorcowanie otrzymuje specjalny certyfikat akredytacyjny potwierdzający jego spójność pomiarową. Nie ma podanej częstotliwości wykonania wzorcowanie. najlepiej kierować się zaleceniami producenta sprzętu.

Czy warto wykonywać wzorcowanie?

Laboratorium wzorcujące wykonuje złożone czynności pomiarowe, które są dosyć czasochłonne. Jeżeli zastanawiamy się, czy w ogóle warto poddawać sprzęt podobnym analizą to musimy zdawać sobie sprawę, że potwierdzenie wiarygodności pomiarów realizowanych przez przyrządy w laboratorium działa na korzyść firmy. Uzyskane wyniki są rzeczywiste i mogą być potwierdzane świadectwem wzorcowania.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

laboratorium-wzorcujace

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum gminy Oleśnica

    Gimnazjum gminy Oleśnica

    HISTORIA SZKOŁY Od początku istnienia gimnazjum jego dyrektorem jest mgr Anna Klimkowska, zastępcą dyrektora i pedagogiem szkolnym mgr Alicja Złośnik. Ponadto w szkole zatrudnionych jest 30 nauczycieli, posiadających pełne kwalifikacje do nauczanych przedmiotów. Obecnie w 13 oddziałach kształci się ponad trzystu uczniów z Bogusławic, Bystrego, Gręboszyc, Ligoty Małej, Nieciszowa, Osady Leśnej, Poniatowic, Sokołowic, Wszechświętego, Zimnic,