|  | 

Oleśnica biblioteka

Dobre wykształcenie

Dobre wykształcenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (33)Dobre wykształcenie to podstawa znalezienia dobrej pracy oraz okazja na realizowanie swoich ambicji i planów. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, aby być dobrym w danej dziedzinie. Kluczem do sukcesu to przede wszystkim pasja, chęć rozwijania się oraz zainteresowanie tym co się robi. Ponadto nauka teoretyczna w danej dziedzinie, także nie jest wszystkim. Istotne jest to, aby mieć możliwość praktykowania posiadanej wiedzy. Każdy posiada potencjał w danej dziedzinie, należy tylko go w sobie odkryć, poświęcić czas i pielęgnować. Z definicji nauka jest to autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata. Jest to chęć poszukiwania tego co nowe, zaznajamiania się z tym oraz odkrywania. Wszystko to jest zamkniętym kołem napędzającym się. Od bardzo dawna człowiek posiadał nieodpartą chęć poszukiwania nowych rozwiązań, udoskonalania się. Dzięki temu, cywilizacja wciąż się rozwija, powstają nowe dziedziny nauki czy też wynalazki. Bez nauki człowiek by nie istniał, a wszystkie codzienne czynności mogą być powodem odkrycia jakiegoś nowego rozwiązania, czegoś nowego.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

dobre-wyksztalcenie

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.