|  | 

Oleśnica biblioteka

DEDAL I IKAR

DEDAL I IKAR
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

pomoc-w-pisaniu-prac-licencjackich-6Na Krecie mieszkał Dedal, wielki mistrz w sztuce wszelakiej. Potrafił on zrobić wspaniałą rzeźbę, ale i wynaleźć na przykład świder czy wybudować piękny gmach (on był budowniczym labiryntu). Ludzie go szanowali a król Minos traktował z szacunkiem i miłością. Ale Dedal bardzo chciał wrócić do swojej ojczyzny, bo nostalgia wielka nim zawładnęła, ale król nie wyraził na to zgody, bo bardzo on był przydatny w jego królestwie, a poza tym Dedal znał tajemnice królestwa, które za granicą mogły być niebezpieczne dla kraju. Dedal jednak wymyślił sposób na ucieczkę.Skonstruował mianowicie, skrzydła z piór ptaków, które posklejane były woskiem. Dedal miał syna Ikara i z Krety chciał uciekać razem z nim. Udzielił mu wskazówek, aby leciał pośrodku między morzem a niebem. Gdyby wzbił się zbyt wysoko, słońce mogłoby roztopić wosk i skrzydła się rozlecą, a gdyby leciał zbyt blisko morza pióra mogłyby zawilgotnieć i wtedy nie będzie mógł lecieć. Wylecieli pewnego pogodnego dnia?wszyscy patrzyli do góry, co to za dziwne ptaszyska latają po kreteńskim niebie. Ale Ikar nie usłuchał przestróg ojca i zachwycony widokami wzbił się w górę by po niedługim czasie runąć w dół?

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

dedal-i-ikar

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Akumulacja chłodu

    Akumulacja chłodu

    W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.