|  |  |  | 

Gigawat Oleśnica Gimnazjum Oleśnica Oleśnica biblioteka

Akumulacja chłodu

Akumulacja chłodu
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

W czasach kiedy niemal na każdym kroku mówi się o ochronie środowiska, racjonalnym użytkowaniu energii, złotym środkiem mogą się okazać systemy akumulacji energie cieplnej mające zastosowanie w systemach klimatyzacji budynków. Jedną z głównych przyczyn zainteresowania się akumulacją chłodu, są korzyści natury ekonomicznej i energetycznej. Zastosowanie zasobnika umożliwia zakumulowanie chłodu w okresie braku zapotrzebowania na moc chłodniczą i jego wykorzystywane w okresie maksymalnego zapotrzebowania (przewyższającego moc ziębniczą zainstalowanego agregatu) lub wtedy, gdy występującą niedobory zaopatrzenia w energię elektryczną (godziny „szczytowe”). Dodatkowo duże znaczenie ma fakt funkcjonowania tańszej taryfy energetycznej, podczas której występowania jesteśmy w stanie wyprodukować daną ilość energii mniejszym kosztem.

Ogrzewanie podłogowe

Wśród płaszczyznowych ogrzewań przez promieniowanie rozróżniamy ogrzewania:

-podłogowe

-sufitowe

-ogrzewanie ścienne

Poniższa analiza zostanie dokonana na przykładzie ogrzewania podłogowego.

1) Ogrzewanie podłogowe – wady/ zalety:

WADY:

– duża bezwładność – trudność regulacji

– koszty inwestycyjne

– brak możliwości późniejszych zmian geometrii powierzchni

– niebezpieczeństwo uszkodzenia rury ( podczas robienia otworów w podłodze )

– duże koszty napraw

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

akumulacja-chlodu

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Gimnazjum w Oleśnicy

    Gimnazjum w Oleśnicy

    MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ Dnia 08.03.2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminy Oleśnica przy ul. Wileńskiej w ramach sportowej „Gimnazjady” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Zbigniew Olszewski i Robert Nowosad. W zawodach brały udział cztery drużyny z: Dobroszyc, Gimnazjum nr.1, nr.2 z Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminy Oleśnica.

  • Ggo Olesnica pl

    Ggo Olesnica pl

    DOŚWIADCZAMY FIZYKI W ramach współpracy nauczycielki fizyki pani Barbary Czech z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia z fizyki. Uczniowie klasy 3d , w ramach pracowni „Fizyka elektroniki” zostali wprowadzeni w świat czujników, poznali tajniki pomiarów wybranych wielkości fizycznych oraz nauczyli się stosować zdobytą wiedzę. W części praktycznej uczniowie